Klovneløb 2019

Klovneløb 2018 slog alle rekorder, og vi gør det igen i 2019!

Forberedelserne er i fuld gang, og du sidst i februar kunne se, hvor der i 2019 kommer løb.

Vi ses til foråret :)

Klovneløbet er et familieløb, hvor alle der kan kravle, gå, rulle eller løbe, kan være med. I maj og juni vil lokale arrangører i hele landet være værter for Klovneløb, der samler glade børnefamilier til en dag med masser af smil og aktivitet.

Det handler ikke om at være hurtigst – det handler om at få en hyggelig og sjov dag, og samtidig støtte et godt formål. Det koster 70 kroner at deltage i Klovneløb. Heraf går mindst 56 kr. går direkte til Danske Hospitalsklovnes arbejde.

Når tilmeldingen starter vil du kunne finde dit favoritløb på listen herunder. 

Der er allerede 10995 tilmeldte!

Afholdte løb

10. juni 2018
10:15 - 13:15
Aabybro
Louise Nielsen
6. maj 2018
10:00 - 13:00
Aalborg
Gitte Melph
3. juni 2018
10:00 - 13:00
Allerød
Susanne Junge
9. juni 2018
14:00 - 17:00
Amager, København S
Lise, Katrine og Ida Kirstein
13. maj 2018
13:30 - 16:30
Århus C
Preben Hingeberg og Helmer Støvring
9. maj 2018
17:30 - 20:30
Auning
Mette Duun
23. juni 2018
10:30 - 13:30
Bolderslev
Tina Hahn
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen & Atkærcenteret
3. juni 2018
10:30 - 13:30
Errindlev
Sanne Spandel
13. maj 2018
10:00 - 13:00
Esbjerg V
Linette Stig Mackenhauer
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
17. juni 2018
13:00 - 16:00
Fredericia
Madsby Legepark
5. maj 2018
11:00 - 14:00
Frederikshavn
Lise Toft og Casper Nørgaard
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Gelsted
Elizabeth Nelly Janhøj Jensen
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Give
Susanne Lykke Søgaard Nielsen
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Grenaa
Line Rønn
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Hadsund
Mie Gammelmark
13. maj 2018
13:30 - 16:30
Hadsund (Skelund)
Zenia Kronbo Hvid og Marion Kronbo Hvid
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Hammel
Cæcilie Soelberg Nielsen
10. juni 2018
13:00 - 16:00
Hasle, Bornholm
Joan Bærtelsen Pedersen
3. juni 2018
11:00 - 14:00
Helsingør
Jeannet Maj Pedersen
16. juni 2018
11:00 - 13:00
Hillerød
Lone Ibsen
10. maj 2018
10:30 - 13:30
Hobro
Karin Nielsen
14. juni 2018
18:30 - 21:00
Holstebro
Jette Gregersen
2. juni 2018
12:00 - 13:00
Hornbæk
Stine & Lirum Larum Leg
20. maj 2018
11:00 - 14:00
Humlebæk
Pia Parrot og Søren Parrot
9. juni 2018
11:00 - 14:00
Højby, Odense S
Allan og Tina Peterson
9. juni 2018
12:00 - 15:00
Højslev
Aage Øster
17. juni 2018
11:00 - 14:00
Hørning
Anja K. Svennesen
10. juni 2018
10:30 - 13:00
Ikast
Ann Merete Kongensgaard
17. juni 2018
11:00 - 14:00
Isenvad
Jens Peter Kastaniegaard
13. maj 2018
11:00 - 14:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge Nielsen
10. juni 2018
11:00 - 14:00
Kalundborg
Mette Gildberg Nielsen
27. maj 2018
11:00 - 14:00
Kirke Såby
Henriette Olsen, Gøtte Fransson og Såby Gymnastikforening
6. maj 2018
10:00 - 13:00
Kolding
Linda Ruby, Geert Madsen og Foreningen Hospitalsklovne Trekantsområdet
13. maj 2018
13:00 - 16:00
Kølby v/ Nibe
Inge Harbo Johansen
15. juni 2018
16:30 - 19:30
Lejre
Bettina Kølln & Trine Trytek
3. juni 2018
10:30 - 13:30
Lemvig
Tinna i Dali og Per i Dali
5. juni 2018
11:00 - 14:00
Lille Skensved
Judith Nell Pedersen
5. maj 2018
10:00 - 14:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
6. maj 2018
13:00 - 16:00
Nordborg, Als
Merete Kunz
14. juni 2018
18:00 - 21:00
Nykøbing Mors
Kirsten Boller Pedersen
16. juni 2018
11:00 - 14:00
Odense C
Christian Pedersen
2. juni 2018
11:00 - 14:00
Odense NV
Louise Pedersen
23. juni 2018
16:30 - 19:00
Padborg
Mia Joy Borring Paridaen
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Randers SØ
Nina Ildvad og Anitha Bay
10. juni 2018
11:00 - 14:00
Ringsted
Kværkeby IF
5. maj 2018
10:00 - 13:00
Roskilde
Anja Lind og Dorthe Lauesen
5. maj 2018
14:30 - 16:30
Silkeborg
Kirsten Lehrmann
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Skjern
Mette Christensen
16. juni 2018
11:00 - 14:00
Stege
Caroline Baadsgaard
9. juni 2018
11:00 - 14:00
Sæby
Joan Kjærgaard
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Tilsted
Ulla Husted
26. maj 2018
11:00 - 14:00
Uggelhuse, Randers SØ
Jens Pedersen
5. maj 2018
13:00 - 16:00
Ulfborg
Camilla Ranthe
27. maj 2018
10:00 - 13:00
Valby
Maria Deis
27. maj 2018
11:00 - 14:00
Vanløse
Anne Sofie Jeremiassen
6. maj 2018
11:00 - 14:00
Varde
Tommy Kjærvang
16. juni 2018
10:00 - 15:00
Vejle
LEGO Koncernen
12. maj 2018
10:30 - 13:30
Vester Hornum (Farsø)
Søren K. Gertsen
21. april 2018
13:00 - 14:00
Viborg
Tommy S. Haun og Søren Dürr Grue
23. juni 2018
10:00 - 12:00
Viborg
Majbritt Olander Falkenberg
28. april 2018
10:00 - 13:00
Videbæk
Ditte Rohde
23. juni 2018
11:00 - 16:00
Værløse
Annette Schou
30. juni 2018
11:00 - 14:00
Ølsted
Mads Vergo
3. juni 2018
13:00 - 16:00
Ølstykke
Nikolaj Kannik