Klovneløb 2019

Klovneløb 2018 slog alle rekorder, og vi gør det igen i 2019! Find dit favoritløb på kortet eller listen herunder og meld dig, familien og vennerne til. Vi ses...

Klovneløbet er et familieløb, hvor alle der kan kravle, gå, rulle eller løbe, kan være med. I maj og juni vil lokale arrangører i hele landet være værter for Klovneløb, der samler glade børnefamilier til en dag med masser af smil og aktivitet.

Det handler ikke om at være hurtigst – det handler om at få en hyggelig og sjov dag, og samtidig støtte et godt formål. Det koster 70 kroner at deltage i Klovneløb. Heraf går mindst 56 kr. direkte til Danske Hospitalsklovnes arbejde. Ved tilmelding af grupper/familier på 5 personer eller derover, falder prisen til 60 kr. pr. person, forudsat at disse meldes til samtidig.

 

Der er allerede 10977 tilmeldte!

21. juni 2019
16:30 - 18:30
Sabro
Betina Bonde
23. juni 2019
11:00 - 13:00
Hjallerup
Carsten Nielsen
29. juni 2019
11:00 - 13:00
Værløse
Centerforeningen Værløse Bymidte og Furesø Løbeklub
23. juni 2019
10:00 - 12:00
Skibby
Henrik Amstrup-Midtgaard
16. juni 2019
11:00 - 13:00
Isenvad (Ikast)
Isenvad Sport og Fritid
22. juni 2019
14:00 - 16:00
Skive
Jytte Riis
16. juni 2019
11:00 - 13:00
Kalundborg
Kalundborg IF
16. juni 2019
12:00 - 14:00
Vejle
Karina Ilsøe
16. juni 2019
10:00 - 12:00
Kolding
Kulturhuset Levisonsvej
29. juni 2019
11:00 - 13:00
Ølsted
Mads Vergo
16. juni 2019
10:00 - 12:00
Valby
Maria Deis
19. juni 2019
17:00 - 19:00
Ribe
Mette C. Helsinghoff
10. august 2019
10:00 - 12:00
Agerskov
Mette Greve
23. juni 2019
16:30 - 18:30
Padborg (Bov)
Mia Paridaen
22. juni 2019
10:00 - 12:00
Randers SØ
Nina Øster Ildvad, Anitha Bay og Romalt Aktivitetshal
29. juni 2019
10:30 - 12:30
Bolderslev
Tina Hahn
16. juni 2019
10:00 - 12:00
Lemvig
Tinna i Dali
7. september 2019
13:00 - 15:00
Ulfborg
Ulfborg Borgerforening - Erhverv

Afholdte løb

19. maj 2019
12:00 - 14:00
Højslev
Aage Øster
8. juni 2019
11:00 - 13:00
Odense S
Allan Peterson og Tina Peterson
26. maj 2019
11:00 - 13:00
Vanløse
Anne Sofie Jeremiassen
7. maj 2019
17:15 - 19:15
Herlev
Azets Insight A/S
24. maj 2019
16:30 - 18:30
Lejre
Bettina Kølln
26. maj 2019
11:15 - 13:15
Hørning
Bo K. Svennesen
26. maj 2019
10:30 - 12:30
Lille Skensved
Borgerforeningen Lille Skensved, Højelse og omegn & Skensved Fodbold
11. maj 2019
10:30 - 12:30
Aabybro
Børnenes Univers
1. juni 2019
11:00 - 13:00
Stege
Caroline Baadsgaard
15. juni 2019
11:00 - 13:00
Herning
Charlotte Jensen
2. juni 2019
13:00 - 15:00
Århus C
Claus Jonsbak
2. juni 2019
10:30 - 14:30
Hammel
Cæcilie Nielsen
19. maj 2019
11:00 - 13:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge-Nielsen
11. maj 2019
10:00 - 12:00
Kristianssædeskoven, Maribo
Ditte Malling Helsted
18. maj 2019
10:00 - 12:00
Videbæk
Ditte Rohde
15. juni 2019
10:00 - 12:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
1. juni 2019
10:00 - 12:00
Gelsted
Elizabeth Nelly Janhøj Jensen
15. juni 2019
11:00 - 13:00
Hillerød
Forlaget Bolden
26. maj 2019
10:00 - 12:00
Aalborg
Gitte Melph
25. maj 2019
13:30 - 15:30
Kølby (Nibe)
Inge Harbo Johansen
23. maj 2019
15:00 - 17:00
Brøndby Strand
Invacare A/S, Tania Thøgersen
16. juni 2019
11:00 - 13:00
Isenvad (Ikast)
Isenvad Sport og Fritid
13. juni 2019
18:30 - 20:30
Holstebro
Jette Gregersen
9. juni 2019
14:00 - 17:30
Hasle
Joan Bærtelsen Pedersen
1. juni 2019
10:00 - 12:00
Sæby
Joan Farum Kjærgaard
16. juni 2019
11:00 - 13:00
Kalundborg
Kalundborg IF
30. maj 2019
10:30 - 12:30
Valsgård (Hobro)
Karin Nielsen
16. juni 2019
12:00 - 14:00
Vejle
Karina Ilsøe
15. juni 2019
11:00 - 13:00
Kolind
Kate Frederiksen
26. maj 2019
13:00 - 15:00
Fredericia
Kim Ekstrøm
16. juni 2019
10:00 - 12:00
Kolding
Kulturhuset Levisonsvej
5. juni 2019
10:30 - 12:30
Kirke Såby
Linda Bylov Petersen
8. juni 2019
11:00 - 13:00
Ringsted
Linda Henriksen
12. maj 2019
10:00 - 12:00
Sønderris (Esbjerg)
Linette Stig Mackenhauer
8. juni 2019
11:00 - 13:00
Hornbæk
Lirum Larum Leg
2. juni 2019
11:00 - 13:00
Hornslet
Lotte Höhrmann
15. juni 2019
10:30 - 12:30
Odense NV
Louise Holsøe
13. juni 2019
18:00 - 20:00
Nykøbing Mors
Løbeklubben Pinen & Plagen
2. juni 2019
11:00 - 13:00
Helsingør
Malene Mosevang
16. juni 2019
10:00 - 12:00
Valby
Maria Deis
5. maj 2019
13:30 - 15:30
Mjels, Nordborg
Merete Kunz
25. maj 2019
10:00 - 12:00
Nykøbing Falster
Michala Lundemand
16. maj 2019
18:00 - 20:00
Auning
Møllebistroen
2. juni 2019
13:00 - 15:00
Ølstykke
Nikolaj Kannik
2. juni 2019
10:30 - 12:30
Errindlev
Sanne Spandel
26. maj 2019
10:00 - 12:00
Allerød
Susanne Junge
8. juni 2019
10:00 - 12:00
Give
Susanne Lykke Søgaard Nielsen
2. juni 2019
11:00 - 13:00
Humlebæk
Søren Parrot og Pia Parrot
8. juni 2019
10:00 - 12:00
Grenaa
Søren Rønn Hansen og Line Rønn
15. juni 2019
10:00 - 12:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
15. juni 2019
10:00 - 12:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen og Atkærcenteret
16. juni 2019
10:00 - 12:00
Lemvig
Tinna i Dali
27. april 2019
14:00 - 16:00
Hald Ege, Viborg
Tommy Haun
12. maj 2019
10:00 - 12:00
Tilsted (Thisted)
Ulla Husted
5. maj 2019
10:00 - 12:00
Varde
Varde Park Løb