Klovneløb 2019

Klovneløb 2018 slog alle rekorder, og vi gør det igen i 2019!

Forberedelserne er i fuld gang, og du sidst i februar kunne se, hvor der i 2019 kommer løb.

Vi ses til foråret :)

Klovneløbet er et familieløb, hvor alle der kan kravle, gå, rulle eller løbe, kan være med. I maj og juni vil lokale arrangører i hele landet være værter for Klovneløb, der samler glade børnefamilier til en dag med masser af smil og aktivitet.

Det handler ikke om at være hurtigst – det handler om at få en hyggelig og sjov dag, og samtidig støtte et godt formål. Det koster 70 kroner at deltage i Klovneløb. Heraf går mindst 56 kr. går direkte til Danske Hospitalsklovnes arbejde.

Når tilmeldingen starter vil du kunne finde dit favoritløb på listen herunder. 

Der er allerede 10995 tilmeldte!

Afholdte løb

9. juni 2018
12:00 - 15:00
Højslev
Aage Øster
9. juni 2018
11:00 - 14:00
Højby, Odense S
Allan og Tina Peterson
17. juni 2018
11:00 - 14:00
Hørning
Anja K. Svennesen
5. maj 2018
10:00 - 13:00
Roskilde
Anja Lind og Dorthe Lauesen
10. juni 2018
10:30 - 13:00
Ikast
Ann Merete Kongensgaard
27. maj 2018
11:00 - 14:00
Vanløse
Anne Sofie Jeremiassen
23. juni 2018
11:00 - 16:00
Værløse
Annette Schou
15. juni 2018
16:30 - 19:30
Lejre
Bettina Kølln & Trine Trytek
5. maj 2018
13:00 - 16:00
Ulfborg
Camilla Ranthe
16. juni 2018
11:00 - 14:00
Stege
Caroline Baadsgaard
16. juni 2018
11:00 - 14:00
Odense C
Christian Pedersen
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Hammel
Cæcilie Soelberg Nielsen
13. maj 2018
11:00 - 14:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge Nielsen
28. april 2018
10:00 - 13:00
Videbæk
Ditte Rohde
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Gelsted
Elizabeth Nelly Janhøj Jensen
6. maj 2018
10:00 - 13:00
Aalborg
Gitte Melph
27. maj 2018
11:00 - 14:00
Kirke Såby
Henriette Olsen, Gøtte Fransson og Såby Gymnastikforening
13. maj 2018
13:00 - 16:00
Kølby v/ Nibe
Inge Harbo Johansen
3. juni 2018
11:00 - 14:00
Helsingør
Jeannet Maj Pedersen
26. maj 2018
11:00 - 14:00
Uggelhuse, Randers SØ
Jens Pedersen
17. juni 2018
11:00 - 14:00
Isenvad
Jens Peter Kastaniegaard
14. juni 2018
18:30 - 21:00
Holstebro
Jette Gregersen
10. juni 2018
13:00 - 16:00
Hasle, Bornholm
Joan Bærtelsen Pedersen
9. juni 2018
11:00 - 14:00
Sæby
Joan Kjærgaard
5. juni 2018
11:00 - 14:00
Lille Skensved
Judith Nell Pedersen
5. maj 2018
10:00 - 14:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
10. maj 2018
10:30 - 13:30
Hobro
Karin Nielsen
14. juni 2018
18:00 - 21:00
Nykøbing Mors
Kirsten Boller Pedersen
5. maj 2018
14:30 - 16:30
Silkeborg
Kirsten Lehrmann
10. juni 2018
11:00 - 14:00
Ringsted
Kværkeby IF
16. juni 2018
10:00 - 15:00
Vejle
LEGO Koncernen
6. maj 2018
10:00 - 13:00
Kolding
Linda Ruby, Geert Madsen og Foreningen Hospitalsklovne Trekantsområdet
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Grenaa
Line Rønn
13. maj 2018
10:00 - 13:00
Esbjerg V
Linette Stig Mackenhauer
5. maj 2018
11:00 - 14:00
Frederikshavn
Lise Toft og Casper Nørgaard
9. juni 2018
14:00 - 17:00
Amager, København S
Lise, Katrine og Ida Kirstein
16. juni 2018
11:00 - 13:00
Hillerød
Lone Ibsen
10. juni 2018
10:15 - 13:15
Aabybro
Louise Nielsen
2. juni 2018
11:00 - 14:00
Odense NV
Louise Pedersen
30. juni 2018
11:00 - 14:00
Ølsted
Mads Vergo
17. juni 2018
13:00 - 16:00
Fredericia
Madsby Legepark
23. juni 2018
10:00 - 12:00
Viborg
Majbritt Olander Falkenberg
27. maj 2018
10:00 - 13:00
Valby
Maria Deis
6. maj 2018
13:00 - 16:00
Nordborg, Als
Merete Kunz
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Skjern
Mette Christensen
9. maj 2018
17:30 - 20:30
Auning
Mette Duun
10. juni 2018
11:00 - 14:00
Kalundborg
Mette Gildberg Nielsen
23. juni 2018
16:30 - 19:00
Padborg
Mia Joy Borring Paridaen
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Hadsund
Mie Gammelmark
3. juni 2018
13:00 - 16:00
Ølstykke
Nikolaj Kannik
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Randers SØ
Nina Ildvad og Anitha Bay
20. maj 2018
11:00 - 14:00
Humlebæk
Pia Parrot og Søren Parrot
13. maj 2018
13:30 - 16:30
Århus C
Preben Hingeberg og Helmer Støvring
3. juni 2018
10:30 - 13:30
Errindlev
Sanne Spandel
2. juni 2018
12:00 - 13:00
Hornbæk
Stine & Lirum Larum Leg
3. juni 2018
10:00 - 13:00
Allerød
Susanne Junge
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Give
Susanne Lykke Søgaard Nielsen
12. maj 2018
10:30 - 13:30
Vester Hornum (Farsø)
Søren K. Gertsen
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
23. juni 2018
10:30 - 13:30
Bolderslev
Tina Hahn
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen & Atkærcenteret
3. juni 2018
10:30 - 13:30
Lemvig
Tinna i Dali og Per i Dali
6. maj 2018
11:00 - 14:00
Varde
Tommy Kjærvang
21. april 2018
13:00 - 14:00
Viborg
Tommy S. Haun og Søren Dürr Grue
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Tilsted
Ulla Husted
13. maj 2018
13:30 - 16:30
Hadsund (Skelund)
Zenia Kronbo Hvid og Marion Kronbo Hvid