Klovneløb 2019 slog alle rekorder, Klovneløb 2020 blev ramt af corona, men nu gør vi det igen - endda for 10. gang. og vi vil rigtig gerne ha' dig med!

I år bliver nogle af Klovneløbene afviklet på normal vis, mens man andre steder kommer til at 'løbe sammen hver for sig'. Når du tilmelder dig, kan du samtidig læse, præcis hvordan løbet afvikles i din by. 

Find dit favoritløb på kortet eller listen herunder, og meld dig, familien, vennerne og kollegaerne til Danmarks hyggeligste familieløb...

Hør også "Næsen løber", den nye Klovneløbssang skrevet af hospitalsklovnen Zippo, her: https://youtu.be/L993crlN4Lw

Kommende løb: Der er allerede 3585 tilmeldte!
17. oktober 2021
10:00 - 12:00
Fredericia
Kim Stewen
27. juni 2021
14:00 - 16:00
Hasle
Joan Bærtelsen Pedersen
4. september 2021
13:00 - 15:00
Hirtshals
Pernille Furrebæk
28. august 2021
10:30 - 13:30
Hjortshøj
Jan Tosti
5. september 2021
10:00 - 12:00
Kolding
Geert Madsen
20. juni 2021
11:00 - 13:00
Lemvig
Tinna i Dali
27. juni 2021
10:30 - 12:30
Nykøbing Falster
Michala Lundemand
21. august 2021
11:00 - 15:00
Ringsted
Anita Hass
20. juni 2021
10:30 - 12:30
Skive
Jytte Riis
25. september 2021
10:30 - 12:00
Skærbæk
Mette Greve
19. juni 2021
11:00 - 13:00
Sæby
Joan Farum Kjærgaard
5. september 2021
11:00 - 13:00
Uldum
Karina Ilsøe
28. august 2021
14:00 - 16:00
Viborg
Tommy Haun
26. juni 2021
11:00 - 13:00
Ølsted
Mads Vergo

Afholdte løb

29. maj 2021
12:00 - 14:00
Aabybro
Louise Nielsen
30. maj 2021
10:00 - 12:00
Aalborg
Gitte Melph
24. maj 2021
12:00 - 15:00
Brande
Nanna Christoffersen
27. maj 2021
17:00 - 19:00
Brønderslev
Lars Bisgaard Andreasen
12. juni 2021
10:00 - 12:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen
6. juni 2021
10:30 - 12:30
Errindlev
Sanne Spandel
12. juni 2021
10:00 - 14:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
12. juni 2021
11:00 - 13:00
Frederikssund
Jesper Ljungberg
12. juni 2021
12:00 - 14:00
Gilleleje
Michal Simonsen
6. juni 2021
10:00 - 13:00
Give
Susanne Lykke Søgaard Nielsen
16. maj 2021
06:00 - 23:00
Helsingør
Malene Mosevang
29. maj 2021
06:00 - 23:00
Hillerød
Vibeke Laursen
4. juni 2021
17:00 - 19:00
Hjørring
Karina Mundberg
10. juni 2021
18:30 - 20:30
Holstebro
Jette Gregersen
12. juni 2021
06:00 - 23:00
Hornbæk
Lirum Larum Leg
8. maj 2021
10:00 - 12:00
Hovslund, Rødekro
Michael Dyhrberg Lau
6. juni 2021
12:00 - 14:00
Humlebæk
Søren Parrot
7. maj 2021 - 9. maj 2021
15:00 - 23:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge-Nielsen
5. juni 2021
10:30 - 12:30
Kirke Såby
Linda Bylov Nielsen
12. juni 2021
11:00 - 13:00
Kolind
Kate Frederiksen
6. juni 2021
00:15 - 23:45
København
Karsten Bjerring
11. juni 2021 - 13. juni 2021
16:00 - 23:00
Lindved, Vejle
Karina Ilsøe
7. maj 2021
17:00 - 19:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
8. maj 2021
00:15 - 23:45
Nordborg
Marlene Olsen
2. maj 2021
10:00 - 12:00
Silkeborg
Anita Bæk Højgaard
5. juni 2021
09:00 - 12:00
Tilsted
Ulla Husted
25. april 2021
10:00 - 18:00
Varde/Esbjerg
Carina Scheffler