KÆRE KLOVNELØBERE,

PÅ GRUND AF COVID-19 SITUATIONEN ER ALLE KLOVNELØB INDTIL 15. MAJ FORELØBIG UDSKUDT ELLER AFLYST. VI HÅBER AT KUNNE PÅBEGYNDE AFVIKLINGEN AF KLOVNELØB DEREFTER, MEN BRINGER EN NY STATUS HER PÅ SIDEN EFTER PÅSKE - TIRSDAG DEN 14. APRIL.

BEDSTE HILSENER - DANSKE HOSPITALSKLOVNE

Klovneløb 2019 slog alle rekorder, og nu gør vi det igen...

Find dit favoritløb på kortet eller listevisningen herunder og meld dig, familien, vennerne og kollegaerne til Danmarks hyggeligste familieløb!

Kommende løb: Der er allerede 1334 tilmeldte!
7. juni 2020
13:00 - 16:00
Ølstykke
Nikolaj Kannik
27. juni 2020
11:00 - 14:00
Ølsted
Mads Vergo
20. juni 2020
10:00 - 13:00
Værløse
Kim Andersen
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Vinderup - AFLYST
Mille Jeppesen
9. maj 2020
10:00 - 13:00
Videbæk - AFLYST
Ditte Rohde
2. maj 2020
15:00 - 16:00
Viborg - UDSKYDES
Tommy Haun
14. juni 2020
12:00 - 15:00
Vejle
Karina Ilsøe
7. juni 2020
11:00 - 14:00
Vanløse
Anne Sofie Jeremiassen
14. juni 2020
11:00 - 14:00
Valby
Maria Deis
6. juni 2020
10:00 - 13:00
Thisted
Ulla Husted
17. maj 2020
11:00 - 14:00
Tårs
Christina Hjorth
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
20. juni 2020
11:00 - 14:00
Sæby
Joan Farum Kjærgaard
21. juni 2020
10:30 - 12:30
Skive
Jytte Riis
19. juni 2020
16:30 - 19:30
Sabro
Betina Bonde
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Roskilde
Pil Grandjean
21. juni 2020
11:00 - 15:00
Ringsted
Anita Hass
16. maj 2020
10:00 - 13:00
Randers SØ
Nina Øster Ildvad
30. maj 2020
10:30 - 13:30
Odense NV
Louise B. Holsøe
24. maj 2020
11:00 - 14:00
Næstved
Fit4livetbootcamp
11. juni 2020
18:00 - 19:30
Nykøbing Mors
Kirsten Boller Pedersen
6. juni 2020
10:00 - 13:00
Nykøbing Falster
Michala Lundemand
17. maj 2020
13:00 - 16:00
Mjels
Preben Nissen Hansen
13. juni 2020
10:30 - 13:30
Mejlby - Klovne Cykelløb
Jan Tosti
2. maj 2020
10:00 - 13:00
Maribo - UDSKYDES
Karen Møller Thomsen
7. juni 2020
10:30 - 13:30
Lille Skensved
Sille Haahr-Aasmul
12. juni 2020
16:30 - 19:00
Lejre
Betina Kølln
23. maj 2020
12:30 - 15:30
Kølby - AFLYST
Inge Harbo Johansen
6. juni 2020
11:00 - 14:00
Kolind
Kate Frederiksen
7. juni 2020
10:00 - 13:00
Kolding
Geert Madsen
5. juni 2020
10:30 - 13:30
Kirke Såby
Linda Bylov Petersen
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Kalundborg
Mette Gildberg Nielsen
3. maj 2020
10:30 - 13:30
Jyderup - AFLYST
Dan L. Hauge-Nielsen
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Hørning
Bo K. Svennesen
24. maj 2020
12:00 - 13:00
Højslev
Bente Lykke Eriksen
7. juni 2020
11:00 - 13:00
Humlebæk
Søren Parrot
6. juni 2020
11:00 - 14:00
Hornbæk
Lirum Larum Leg
18. juni 2020
18:30 - 20:30
Holstebro
Jette Gregersen
21. maj 2020
10:30 - 13:30
Hobro - UDSKYDES
Karin Nielsen
5. juni 2020
10:00 - 12:00
Hobro
Dorte Fogh Pedersen
4. juni 2020
17:00 - 20:00
Hjørring
Karina Mundberg
21. juni 2020
11:00 - 14:00
Hjallerup
Carsten Nielsen
16. maj 2020
11:00 - 14:00
Hillerød
Vibeke Selch Laursen
7. juni 2020
11:00 - 14:00
Helsingør
Malene Mosevang
6. juni 2020
14:00 - 17:00
Hasle
Joan bærtelsen Pedersen
7. juni 2020
10:30 - 13:30
Hammel
Cæcilie Nielsen
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Grenaa
Mette Thuesen Pedersen
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Gilleleje
Michal Ingo Simonsen
17. maj 2020
10:30 - 13:30
Fredericia
Kim Ekstrøm
20. juni 2020
10:00 - 12:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
10. maj 2020
10:00 - 12:00
Esbjerg - AFLYST
Linette Stig Mackenhauer
17. maj 2020
10:30 - 13:30
Errindlev
Errindlev Gymnastik- og Idrætsforening
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen
28. maj 2020
16:30 - 20:30
Brønderslev
Lars Bisgaard Andreasen
24. maj 2020
10:00 - 13:00
Brande
Nanna Christoffersen
27. juni 2020
10:30 - 13:30
Bolderslev
Tina Hahn
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Assens
Morten B. M. Jacobsen
14. juni 2020
10:00 - 13:00
Allerød
Susanne Junge
8. august 2020
10:00 - 12:00
Agerskov
Mette Greve
3. maj 2020
10:00 - 13:00
Aalborg - UDSKYDES
Gitte Melph