TILMELDING TIL ÅRETS KLOVNELØB ER ÅBEN

Så er det endelig tid til at lade næserne løbe til årets Klovneløb - og du er inviteret. 

Alle kan være med. Det handler ikke om at være hurtigst, for selv de mindste skridt kan gøre en kæmpe forskel for indlagte børn, når vi inviterer hele Danmark til at deltage i Klovneløb. 

Find dit lokale løb og tilmeld dig, din familie og venner nedenfor: 

Der er mere end 80 løb at vælge imellem – og flere er på trapperne...

Kommende løb: Der er allerede 5490 tilmeldte!
17. juni 2023
11:00 - 13:00
Vordingborg
Josephine Cadalin Petersen
18. juni 2023
11:00 - 13:00
Viborg
Miriam Bundgaard
27. august 2023
10:30 - 12:30
Vejle
Mona Gammelgaard
11. juni 2023
10:00 - 12:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
24. juni 2023
10:00 - 12:00
Sønderborg
Ulla Wolff Hansen
17. juni 2023
10:00 - 12:30
Sæby
Randi Kvesel
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Svenstrup J
Camilla Knapp Pihl
18. juni 2023
10:30 - 12:30
Spøttrup
Maria Kobs Laursen
10. september 2023
10:00 - 12:00
Skærbæk
Mette Greve-Schmidt
4. juni 2023
10:30 - 12:30
Skanderborg
Helle Lindahl Kruse
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Skagen
Sidse Lind Pedersen
4. juni 2023
12:00 - 14:00
Rynkeby
Lena Marie Bjerby
17. september 2023
10:00 - 12:00
Ribe
May-Britt Andrea Andersen
4. juni 2023
10:30 - 12:30
Regstrup
Kirsten Larsen
17. juni 2023
14:00 - 16:00
Ravsted
Lene Mohr Kristensen
4. juni 2023
10:00 - 12:00
Orø
Sofie Båth
15. juni 2023
18:00 - 20:00
Nykøbing Mors
Karina Snedker
10. juni 2023
10:00 - 14:00
Nykøbing Falster
Michala Lundemand
3. juni 2023
10:00 - 12:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
23. juni 2023
17:30 - 19:30
Løgstør
Joan Bentsen
17. juni 2023
10:00 - 12:00
Lind
Mariann Vinding Kristensen
4. juni 2023
11:00 - 13:00
Langeskov
Jeanette Lindevang
28. maj 2023
10:00 - 12:00
Kulhuse, Jægerspris
Susan Vangedal
10. juni 2023
13:00 - 15:00
Korsør
Lonni Svendsen
17. juni 2023
10:30 - 12:30
Kongerslev
Henriette Høj Holmstrup
10. juni 2023
10:30 - 12:30
Kolind
Kate Frederiksen
3. juni 2023
10:00 - 12:00
Kolding
Mette Damkjær
26. august 2023
10:00 - 12:00
Kolding
Geert Madsen
11. juni 2023
10:30 - 12:30
Kirke Stillinge, Slagelse
Monica Eliassen
12. august 2023
11:30 - 13:30
Kirke Såby
Linda Bylov Nielsen
19. august 2023
13:00 - 15:00
Højslev
Aage Øster
3. juni 2023
11:00 - 13:00
Hornbæk
Anja Lytzen
15. juni 2023
18:30 - 20:30
Holsterbro
Jette Gregersen
17. juni 2023
13:00 - 15:00
Hjørring
Karina Mundberg
2. september 2023
13:30 - 15:30
Hinnerup
Michael Johannsen
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Helsinge
Trine Ravnborg
18. juni 2023
10:00 - 12:00
Hellebæk
Malene Mosevang
24. juni 2023
12:00 - 17:00
Hasle
Joan B Pedersen
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Hadsten
Rasmus Hjorth
20. august 2023
11:00 - 13:00
Grindsted
Pia Madsen
10. juni 2023
10:00 - 12:00
Grenå
Mette Thuesen Lærke
10. juni 2023
11:00 - 13:00
Gilleleje
Michal Simonsen
11. juni 2023
10:30 - 12:00
Gadstrup
Lotte Mouritzen
4. juni 2023
11:00 - 13:00
Fredericia
Kim Stewen
11. juni 2023
10:30 - 12:30
Errindlev
Sanne Spandel
16. juli 2023
09:30 - 11:30
Endelave
Nanna Nass Brøndum
17. juni 2023
10:30 - 12:30
Ebeltoft
Kate Frederiksen
18. juni 2023
10:00 - 12:00
Dalmose
Jeanne Davidoff
10. juni 2023
14:30 - 16:30
Dalby
Janne Rønnemose
16. juni 2023
17:00 - 19:00
Christiansfeld
Melissa Hundebøl
1. juni 2023
17:00 - 19:00
Brønderslev
Pia Mikkelsen
24. juni 2023
10:30 - 12:30
Bolderslev
Lisa Ravn
23. juli 2023
10:30 - 12:30
Blokhus
Martin Hjelm Pedersen
18. juni 2023
11:00 - 13:00
Blåvand
Richard Skak Andreasen
3. juni 2023
11:00 - 13:00
Billund
Christian Baungaard Christensen
18. juni 2023
11:00 - 13:00
Allingåbro
Ann Møgelvang
10. september 2023
10:00 - 12:00
Allerød
Susanne Junge
4. juni 2023
10:00 - 12:00
Aalborg
Gitte Melph

Afholdte løb

27. maj 2023
10:00 - 11:00
Vissenbjerg
Henrik Kirk
23. april 2023
10:00 - 11:30
Vejle
Bryggen - Linda Schulz
18. maj 2023
11:15 - 13:15
Valsgård
Karin Nielsen
29. april 2023
11:00 - 13:00
Ulstrup
Heidi Duelund
29. april 2023
10:00 - 12:00
Spjald
Maj-Britt Bendtsen
30. april 2023
11:00 - 13:15
Silkeborg
Peder Eriksen
14. maj 2023
15:00 - 17:00
Roskilde
Susanne Svane
27. maj 2023
10:00 - 12:00
Ranum
Landal Rønbjerg
27. maj 2023
10:30 - 12:30
Nørre Nebel
Landal Seawest
20. maj 2023
13:00 - 15:00
Nibe
Hanne Staun Nielsen
6. maj 2023
14:00 - 16:00
Mjels, Nordborg
Preben Nissen Hansen
21. maj 2023
10:00 - 12:00
Lille Skensved
Sille Haar-Aasmul
26. maj 2023
17:00 - 19:00
Lejre
Bettina Kølln
13. maj 2023
11:15 - 13:15
København Ø
Phillip Marco Hansen
23. april 2023
09:30 - 11:30
København S
FIELD'S - Cecilie Thomsen
28. maj 2023
10:00 - 12:00
Kulhuse, Jægerspris
Susan Vangedal
30. april 2023
10:00 - 14:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge-Nielsen
21. maj 2023
11:00 - 13:00
Horsens
Laila Blinkenberg Mosegaard
20. maj 2023
10:00 - 12:00
Holte
Thomas Minyi
20. maj 2023
10:00 - 12:00
Hirtshals
Pernille Furrebæk
5. maj 2023
11:00 - 13:00
Haderslev
Belinda Ørebro Friedrichsen
21. maj 2023
10:30 - 12:30
Gjessø, Silkeborg
Morten Bitsch
27. maj 2023
10:30 - 12:30
Gjern
Landal Søhøjlandet
21. maj 2023
10:00 - 12:00
Frederiksværk
Dennis Perschke
7. maj 2023
10:30 - 12:30
Egå
Sidse Sloth
29. april 2023
12:00 - 16:00
Brande
Nanna Christoffersen
23. april 2023
09:15 - 10:15
Århus C
Bruuns Galleri - Nanna Hedevang
27. maj 2023
10:30 - 12:30
Ans
Josephine Mortensen
13. maj 2023
10:30 - 12:30
Aars
Michelle Nødskou