KÆRE KLOVNELØBERE,

PÅ GRUND AF COVID-19 SITUATIONEN ER ALLE KLOVNELØB INDTIL 15. MAJ FORELØBIG UDSKUDT ELLER AFLYST. VI HÅBER AT KUNNE PÅBEGYNDE AFVIKLINGEN AF KLOVNELØB DEREFTER, MEN BRINGER EN NY STATUS HER PÅ SIDEN EFTER PÅSKE - TIRSDAG DEN 14. APRIL.

BEDSTE HILSENER - DANSKE HOSPITALSKLOVNE

Klovneløb 2019 slog alle rekorder, og nu gør vi det igen...

Find dit favoritløb på kortet eller listevisningen herunder og meld dig, familien, vennerne og kollegaerne til Danmarks hyggeligste familieløb!

Kommende løb: Der er allerede 1334 tilmeldte!
21. juni 2020
11:00 - 15:00
Ringsted
Anita Hass
7. juni 2020
11:00 - 14:00
Vanløse
Anne Sofie Jeremiassen
24. maj 2020
12:00 - 13:00
Højslev
Bente Lykke Eriksen
19. juni 2020
16:30 - 19:30
Sabro
Betina Bonde
12. juni 2020
16:30 - 19:00
Lejre
Betina Kølln
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Hørning
Bo K. Svennesen
21. juni 2020
11:00 - 14:00
Hjallerup
Carsten Nielsen
17. maj 2020
11:00 - 14:00
Tårs
Christina Hjorth
7. juni 2020
10:30 - 13:30
Hammel
Cæcilie Nielsen
3. maj 2020
10:30 - 13:30
Jyderup - AFLYST
Dan L. Hauge-Nielsen
9. maj 2020
10:00 - 13:00
Videbæk - AFLYST
Ditte Rohde
5. juni 2020
10:00 - 12:00
Hobro
Dorte Fogh Pedersen
20. juni 2020
10:00 - 12:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
17. maj 2020
10:30 - 13:30
Errindlev
Errindlev Gymnastik- og Idrætsforening
24. maj 2020
11:00 - 14:00
Næstved
Fit4livetbootcamp
7. juni 2020
10:00 - 13:00
Kolding
Geert Madsen
3. maj 2020
10:00 - 13:00
Aalborg - UDSKYDES
Gitte Melph
23. maj 2020
12:30 - 15:30
Kølby - AFLYST
Inge Harbo Johansen
13. juni 2020
10:30 - 13:30
Mejlby - Klovne Cykelløb
Jan Tosti
18. juni 2020
18:30 - 20:30
Holstebro
Jette Gregersen
6. juni 2020
14:00 - 17:00
Hasle
Joan bærtelsen Pedersen
20. juni 2020
11:00 - 14:00
Sæby
Joan Farum Kjærgaard
21. juni 2020
10:30 - 12:30
Skive
Jytte Riis
2. maj 2020
10:00 - 13:00
Maribo - UDSKYDES
Karen Møller Thomsen
21. maj 2020
10:30 - 13:30
Hobro - UDSKYDES
Karin Nielsen
14. juni 2020
12:00 - 15:00
Vejle
Karina Ilsøe
4. juni 2020
17:00 - 20:00
Hjørring
Karina Mundberg
6. juni 2020
11:00 - 14:00
Kolind
Kate Frederiksen
20. juni 2020
10:00 - 13:00
Værløse
Kim Andersen
17. maj 2020
10:30 - 13:30
Fredericia
Kim Ekstrøm
11. juni 2020
18:00 - 19:30
Nykøbing Mors
Kirsten Boller Pedersen
28. maj 2020
16:30 - 20:30
Brønderslev
Lars Bisgaard Andreasen
5. juni 2020
10:30 - 13:30
Kirke Såby
Linda Bylov Petersen
10. maj 2020
10:00 - 12:00
Esbjerg - AFLYST
Linette Stig Mackenhauer
6. juni 2020
11:00 - 14:00
Hornbæk
Lirum Larum Leg
30. maj 2020
10:30 - 13:30
Odense NV
Louise B. Holsøe
27. juni 2020
11:00 - 14:00
Ølsted
Mads Vergo
7. juni 2020
11:00 - 14:00
Helsingør
Malene Mosevang
14. juni 2020
11:00 - 14:00
Valby
Maria Deis
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Kalundborg
Mette Gildberg Nielsen
8. august 2020
10:00 - 12:00
Agerskov
Mette Greve
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Grenaa
Mette Thuesen Pedersen
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Gilleleje
Michal Ingo Simonsen
6. juni 2020
10:00 - 13:00
Nykøbing Falster
Michala Lundemand
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Vinderup - AFLYST
Mille Jeppesen
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Assens
Morten B. M. Jacobsen
24. maj 2020
10:00 - 13:00
Brande
Nanna Christoffersen
7. juni 2020
13:00 - 16:00
Ølstykke
Nikolaj Kannik
16. maj 2020
10:00 - 13:00
Randers SØ
Nina Øster Ildvad
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Roskilde
Pil Grandjean
17. maj 2020
13:00 - 16:00
Mjels
Preben Nissen Hansen
7. juni 2020
10:30 - 13:30
Lille Skensved
Sille Haahr-Aasmul
14. juni 2020
10:00 - 13:00
Allerød
Susanne Junge
7. juni 2020
11:00 - 13:00
Humlebæk
Søren Parrot
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
27. juni 2020
10:30 - 13:30
Bolderslev
Tina Hahn
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen
2. maj 2020
15:00 - 16:00
Viborg - UDSKYDES
Tommy Haun
6. juni 2020
10:00 - 13:00
Thisted
Ulla Husted
16. maj 2020
11:00 - 14:00
Hillerød
Vibeke Selch Laursen