Tilmeldingen til Klovneløb 2022 er åben!

På listen herunder kan du se en del af årets løb, men flere følger i de kommende dage og uger.

Find din favoritby og meld dig, familien, vennerne og kollegaerne til - vi glæder os til at se jer derude. 

Se den helt nye film om Klovneløb her: https://www.youtube.com/watch?v=NP1OUrNrAh8

Hør også "Næsen løber", Klovneløbssangen skrevet af hospitalsklovnen Zippo, her: https://youtu.be/L993crlN4Lw

Kommende løb: Der er allerede 5842 tilmeldte!
20. august 2022
13:00 - 16:00
Højslev
Aage Øster
20. august 2022
11:00 - 14:00
Ringsted
Anita Hass
25. september 2022
10:00 - 12:00
Århus C
Bruuns Galleri, Nanna Hedevang
18. september 2022
10:00 - 12:00
Vejle
BRYGGEN, Linda Schulz
9. juli 2022
11:00 - 14:00
Vordingborg
Josephine Cadalin Petersen
20. august 2022
10:30 - 13:30
Kirke Såby
Linda Bylov Nielsen
11. september 2022
10:00 - 12:00
Skærbæk
Mette Greve-Schmidt
18. september 2022
10:00 - 13:00
Allerød
Susanne Junge
7. august 2022
11:00 - 14:00
Humlebæk
Søren Parrot

Afholdte løb

12. juni 2022
10:30 - 13:30
Spøttrup
Maria Kobs Laursen
29. maj 2022
11:00 - 14:00
Skælskør
Amalie Kristensen
17. juni 2022
16:30 - 19:30
Sabro
Betina Bonde
3. juni 2022
16:30 - 19:30
Lejre
Bettina Kølln
7. maj 2022
13:00 - 16:00
Nibe
Birgit Andersen
22. maj 2022
11:00 - 14:00
Hørning
Bo Svennesen
8. maj 2022
11:00 - 14:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge-Nielsen
22. maj 2022
10:00 - 12:00
Liseleje
Dennis Perschke
18. juni 2022
10:00 - 13:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
29. maj 2022
10:00 - 13:00
Aalborg
Gitte Melph
22. maj 2022
11:00 - 13:00
Skanderborg
Helle Lindahl Kruse
30. april 2022
11:00 - 14:00
Esbjerg
Jane Mayes Harkes
8. maj 2022
11:00 - 14:00
Langeskov
Jeanette Lindevang
16. juni 2022
18:30 - 20:00
Holstebro
Jette Gregersen
25. juni 2022
14:00 - 17:00
Hasle
Joan B Pedersen
13. maj 2022
10:00 - 13:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
26. maj 2022
11:00 - 14:00
Hobro
Karin Nielsen
8. maj 2022
11:00 - 14:00
Rindby Fanø
Karina Haldan
12. juni 2022
11:00 - 14:00
Lindved, Vejle - AFLYST
Karina Ilsøe
22. maj 2022
10:00 - 13:00
Haslev
Karina Madsen
3. juni 2022
17:00 - 20:00
Hjørring
Karina Mundberg
12. juni 2022
10:30 - 13:30
Kolind
Kate Frederiksen
16. juni 2022
18:00 - 20:00
Nykøbing Mors
Kirsten Boller Pedersen
11. juni 2022
12:00 - 15:00
Rynkeby
Lena Marie Bjerby
5. juni 2022
10:30 - 13:30
Jægerspris
Linda Bylov Nielsen
30. april 2022
11:00 - 14:00
Ulstrup
Line Leth Lundbak
21. maj 2022
11:00 - 14:00
Aabybro - AFLYST
Louise Nielsen
25. juni 2022
11:00 - 14:00
Ølsted
Mads Vergo
19. juni 2022
11:00 - 13:00
Helsingør
Malene Mosevang
26. juni 2022
10:00 - 13:00
Karrebæksminde
Maria Raahauge Herborg Bay
18. juni 2022
10:00 - 13:00
Herning
Mariann Vinding Kristensen
12. juni 2022
11:00 - 14:00
Svaneke
Marie Sølling Jørgensen
29. maj 2022
13:30 - 16:30
Nordborg
Merete Kunz
18. juni 2022
10:00 - 14:00
Kolding
Mette Damkjær
11. juni 2022
11:00 - 14:00
Kalundborg
Mette Gildberg Nielsen
11. juni 2022
10:00 - 13:00
Grenå
Mette Lærke
21. maj 2022
11:00 - 14:00
Gilleleje - AFLYST
Michal Simonsen
11. juni 2022
10:00 - 13:00
Nykøbing F
Michala Lundemand
21. maj 2022
12:00 - 16:00
Brande
Nanna Christoffersen
12. juni 2022
11:00 - 14:00
Næstved
Niels B. Jørgensen
23. april 2022
13:00 - 16:00
Hirtshals
Pernille Furrebæk
18. juni 2022
10:30 - 16:00
Sæby
Randi Kvesel
11. juni 2022
11:00 - 14:00
Skagen
Sidse Lind Pedersen
18. juni 2022
10:30 - 13:00
Give
Susanne Lykke Søgaard Nielsen
18. juni 2022
10:00 - 13:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
21. maj 2022
10:00 - 13:00
Holte
Thomas Minyi
25. juni 2022
10:30 - 13:30
Bolderslev
Tina Hartwig Hahn
11. juni 2022
10:00 - 13:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen
30. april 2022
10:00 - 13:00
Helsinge
Trine Ravnborg
18. juni 2022
10:00 - 13:00
Hadsten
Vagn Hammer