Find et Klovneløb nær dig.

Så er det endelig tid til at lade næserne løbe til årets Klovneløb – og du er inviteret. Klovneløb er hyggelige og sociale familieløb, der gør en forskel. Alle kan være med.

Tilmeld dig, din familie og venner nedenfor: 

Lige nu er vi 11439 løbere fordelt på 116 løb.

Jo flere løbere vi er, jo mere samler vi ind til hospitalsklovnenes arbejde for indlagte børn.

Dato & tid By Arrangør Mere info
14. juni 2024
17:00
Greve IFK Idrætsfritidsklubben Tilmeld
14. juni 2024
17:00
Christiansfeld Melissa Hundebøl Tilmeld
15. juni 2024
10:00
Lind Mariann Vinding Kristensen Tilmeld
15. juni 2024
10:30
Hadsund Helene Hejndorf Haack Tilmeld
15. juni 2024
13:30
Dalby (Jægerspris) GRØNNE DAGE I DALBY Tilmeld
16. juni 2024
10:00
Dalmose Jeanne Davidoff Tilmeld
16. juni 2024
10:00
Spøttrup Maria Kobs Laursen Tilmeld
16. juni 2024
10:15
Gjessø Gjessø Ungdomsforening Tilmeld
16. juni 2024
10:30
Slagelse Café Tidslös Tilmeld
16. juni 2024
11:00
Blåvand Richard Skak Tilmeld
16. juni 2024
11:00
Aarhus N. Århus Firma Sport Tilmeld
22. juni 2024
10:30
Allerød Byforum Allerød Tilmeld
22. juni 2024
11:00
Asnæs Kvistholm Mor & Barn Aps Tilmeld
22. juni 2024
14:00
Hasle Joan Bærtelsen Holm Tilmeld
23. juni 2024
09:45
Vejle (Bryggen) Shoppingcenter Bryggen Tilmeld
23. juni 2024
11:00
Assens Loop Fitness Assens Tilmeld
29. juni 2024
10:00
Aars Michelle Nødskou Tilmeld
29. juni 2024
10:00
Nykøbing Falster Michala Lundemand Tilmeld
29. juni 2024
10:00
Bolderslev Tina Hahn Tilmeld
29. juni 2024
10:00
København Ø (Fælledparken) FamFit.dk Tilmeld
29. juni 2024
10:00
Vejle (Tirsbæk Strand) Tirsbæk Strand Kiosk Tilmeld
29. juni 2024
12:00
Vordingborg Josephine Petersen Tilmeld
10. juli 2024
15:00
Dalby Janne Rønnemose Tilmeld
14. juli 2024
13:30
Endelave Nanna Nass Brøndum Tilmeld
20. juli 2024
11:00
Malling Mette Damkjær Tilmeld
21. juli 2024
11:00
Liseleje Liseleje Borgerforening Tilmeld
28. juli 2024
10:00
Kalundborg Rebecca Daneholm Tilmeld
10. august 2024
11:30
Kirke Såby Pernille Sofia Tilmeld
17. august 2024
12:00
Sindal Soldal Event Tilmeld
17. august 2024
13:00
Højslev Aage Øster Tilmeld
18. august 2024
10:30
Allingåbro Djursland for fuld Damp Tilmeld
24. august 2024
11:15
Grindsted Pia Madsen Tilmeld
25. august 2024
11:00
Odense SV BørneSpecialisterne Tilmeld
31. august 2024
10:00
Hirtshals SPAR HIRTSHALS Tilmeld
31. august 2024
11:00
Bredballe Mona Gammelgaard Tilmeld
31. august 2024
11:00
Aabybro Club Nord Tilmeld
01. september 2024
11:00
Glostrup Gladsaxe klip og buk Tilmeld
07. september 2024
11:00
Aalborg SV SHOPPEN Aalborg Tilmeld
07. september 2024
11:00
Skælskør Amalie Kristensen Tilmeld
08. september 2024
10:00
Videbæk Karina Kirstine Pedersen Tilmeld
08. september 2024
10:00
Skærbæk Mette Greve-Schmidt Tilmeld
14. september 2024
10:00
Kolding Hospitalsklovne Trekantsområdet Tilmeld
15. september 2024
10:30
Silkeborg (MINI LØB) Line Brandt Pedersen Tilmeld
15. september 2024
11:00
Ny Højen Højen gymnastik og ungdomsafdeling Tilmeld
21. september 2024
10:00
Spjald Maj-Britt Mortensen Tilmeld
22. september 2024
10:30
Ribe May-Britt Andrea Andersen Tilmeld
22. september 2024
10:30
Kirke Stillinge Monica Eliassen Tilmeld

Se tidligere klovneløb

Dato & tid By Arrangør Mere info
21. april 2024
10:30
Odense NØ Rågelund Efterskole Vis
04. maj 2024
10:00
Vissenbjerg Vissenbjerg På Toppen Vis
05. maj 2024
11:00
Arnborg (Herning) Unyttigt.dk Vis
05. maj 2024
11:00
Silkeborg Tandlæge Peder Eriksen Vis
09. maj 2024
11:00
Valsgård Karin Nielsen Vis
11. maj 2024
10:30
Arden Lions Arden Vis
12. maj 2024
10:00
Aalborg Gitte Melph Vis
16. maj 2024
18:00
Nykøbing Mors Pinen og Plagen Vis
18. maj 2024
10:00
Kongerslev Henriette Høj Holmstrup Vis
18. maj 2024
11:00
Ranum Jeppe Stecher Severinsen Vis
18. maj 2024
11:00
Løkken Landal Grønhøj Strand Feriecenter Vis
18. maj 2024
11:00
Gjern Landal Greenparks Vis
19. maj 2024
10:00
Kulhuse Susan Vangedal Vis
19. maj 2024
11:15
Jyderup Dan Lundvig Hauge-Nielsen Vis
20. maj 2024
10:00
Horsens Laila Blinkenberg Mosegaard Vis
24. maj 2024
17:00
Maribo Karen Møller Thomsen Vis
25. maj 2024
10:30
Ebeltoft EBIC Vis
25. maj 2024
11:00
Haderslev Belinda Friedrichsen Vis
25. maj 2024
11:00
Næstved Næstved Storcenter Vis
25. maj 2024
11:00
Lemvig Tina Hedegaard Pedersen Vis
25. maj 2024
11:00
Ulstrup Ulstrup IF Vis
25. maj 2024
11:00
Hadsten Lions Hadsten Vis
25. maj 2024
13:00
Nibe Hanne Staun Nielsen Vis
25. maj 2024
13:30
Nordborg Preben Nissen Hansen Vis
26. maj 2024
09:30
Aarhus C Bruuns Galleri Vis
26. maj 2024
10:15
Halsnæs Dennis Perschke Vis
26. maj 2024
11:00
Randers SØ Elisabeth Østergaard Vis
26. maj 2024
11:00
Hvidovre Majken Bjaler Vis
26. maj 2024
11:00
Lille Skensved Maria Grøndal Vis
30. maj 2024
17:00
Ansager Stine Hansen Vis
30. maj 2024
17:00
Brønderslev Brønderslev Handel Vis
01. juni 2024
10:00
Bramdrupdam Mette Damkjær Vis
01. juni 2024
10:00
Give Give GIF Vis
01. juni 2024
10:00
Sunds Sunds Borgerforeningen Vis
01. juni 2024
10:00
Videbæk Vestjylland Forsikring Vis
01. juni 2024
10:30
Hornbæk Lirum Larum Leg Vis
01. juni 2024
11:00
Holte Thomas Minyi Vis
01. juni 2024
12:00
Brande Nanna Christoffersen Vis
02. juni 2024
10:00
Vorbasse Winnie Pihl Pedersen Vis
02. juni 2024
10:00
Hammerum Klaus Jacobsen Vis
02. juni 2024
10:00
Orø Orø Strandcamping Vis
02. juni 2024
10:30
Bramming Tove Hansen Vis
02. juni 2024
10:30
Sabro Lading Fajstrup Beboerforening Vis
02. juni 2024
11:00
Svendborg Susanne Helene Nielsen Vis
02. juni 2024
11:00
Regstrup Kirsten Larsen Vis
02. juni 2024
15:00
Roskilde Susanne Svane Vis
07. juni 2024
17:00
Lejre Bettina Kølln Vis
08. juni 2024
10:00
Klippinge Eva Olsen Vis
08. juni 2024
10:00
Helsingør Malene Mosevang Vis
08. juni 2024
10:15
Thyregod Dorte Øbro Vis
08. juni 2024
10:30
Errindlev Mette-Marie Kristensen Vis
08. juni 2024
10:30
Kolind Kate Frederiksen Vis
08. juni 2024
10:30
Søndersø Loop Fitness Søndersø Vis
08. juni 2024
11:00
Helsinge Trine Ravnborg Vis
08. juni 2024
11:00
Gilleleje Michal Simonsen Vis
08. juni 2024
11:00
Nibe Lions Club Guldgåsen Vis
08. juni 2024
11:00
Skælskør Amanda Turhan Vis
08. juni 2024
14:00
Rynkeby Kølstrup Rynkeby Håndboldklub og KR70 Vis
09. juni 2024
10:00
Dannemare Rudbjerg Gymnastikforening Vis
09. juni 2024
10:30
Gadstrup Lotte Mouritzen Vis
09. juni 2024
10:30
Skanderborg Helle Lindahl Kruse Vis
09. juni 2024
11:00
Fredericia Kim Stewen Vis
09. juni 2024
11:00
Hjørring Karina Mundberg Vis
09. juni 2024
11:00
Langeskov Jeanette Lindevang Vis
09. juni 2024
11:00
Hillerød Tetra Pharm Technologies Vis
09. juni 2024
11:00
Tappernøje Kornmagasinets Ungdomsklub Vis
09. juni 2024
11:00
Taastrup City2 Vis
09. juni 2024
12:00
Aulum Jens Peder Kristiansen Vis
13. juni 2024
18:30
Holstebro Jette Gregersen Vis
Logo: Carletti giver eksponering til Danske Hospitalsklovne på æsk
Logo: Creativ Company
GLS logo
Lirum Larum Leg logo

Fik du ikke svar på dit spørgsmål?

Kontakt os så vi kan hjælpe dig videre.

Dina Lukic

Projektleder

Send mail

92 15 85 50