Tilmeldingen til Klovneløb 2022 er åben!

På listen herunder kan du se en del af årets løb, men flere følger i de kommende dage og uger.

Find din favoritby og meld dig, familien, vennerne og kollegaerne til - vi glæder os til at se jer derude. 

Se den helt nye film om Klovneløb her: https://www.youtube.com/watch?v=NP1OUrNrAh8

Hør også "Næsen løber", Klovneløbssangen skrevet af hospitalsklovnen Zippo, her: https://youtu.be/L993crlN4Lw

Kommende løb: Der er allerede 3228 tilmeldte!
26. maj 2022
11:00 - 14:00
Hobro
Karin Nielsen
29. maj 2022
10:00 - 13:00
Aalborg
Gitte Melph
29. maj 2022
11:00 - 14:00
Skælskør
Amalie Kristensen
29. maj 2022
13:30 - 16:30
Nordborg
Merete Kunz
3. juni 2022
16:30 - 19:30
Lejre
Bettina Kølln
3. juni 2022
17:00 - 20:00
Hjørring
Karina Mundberg
4. juni 2022
11:00 - 14:00
Vordingborg
Josephine Cadalin Petersen
5. juni 2022
10:30 - 13:30
Jægerspris
Linda Bylov Nielsen
11. juni 2022
10:00 - 13:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen
11. juni 2022
10:00 - 13:00
Grenå
Mette Lærke
11. juni 2022
10:00 - 13:00
Nykøbing F
Michala Lundemand
11. juni 2022
11:00 - 14:00
Skagen
Claus Ryom
11. juni 2022
11:00 - 14:00
Kalundborg
Mette Gildberg Nielsen
11. juni 2022
12:00 - 15:00
Rynkeby
Lena Marie Bjerby
12. juni 2022
10:30 - 13:30
Kolind
Kate Frederiksen
12. juni 2022
10:30 - 13:30
Spøttrup
Maria Kobs Laursen
12. juni 2022
11:00 - 14:00
Svaneke
Marie Sølling Jørgensen
12. juni 2022
11:00 - 14:00
Lindved, Vejle
Karina Ilsøe
12. juni 2022
11:00 - 14:00
Næstved
Niels B. Jørgensen
16. juni 2022
18:00 - 20:00
Nykøbing Mors
Kirsten Boller Pedersen
16. juni 2022
18:30 - 20:00
Holstebro
Jette Gregersen
17. juni 2022
16:30 - 19:30
Sabro
Betina Bonde
18. juni 2022
10:00 - 13:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
18. juni 2022
10:00 - 14:00
Kolding
Mette Damkjær
18. juni 2022
10:00 - 13:00
Hadsten
Vagn Hammer
18. juni 2022
10:00 - 13:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
18. juni 2022
10:00 - 13:00
Herning
Mariann Vinding Kristensen
18. juni 2022
10:30 - 13:00
Give
Susanne Lykke Søgaard Nielsen
18. juni 2022
10:30 - 16:00
Sæby
Randi Kvesel
19. juni 2022
11:00 - 13:00
Helsingør
Malene Mosevang
25. juni 2022
10:30 - 13:30
Bolderslev
Tina Hartwig Hahn
25. juni 2022
11:00 - 14:00
Ølsted
Mads Vergo
25. juni 2022
14:00 - 17:00
Hasle
Joan B Pedersen
26. juni 2022
10:00 - 13:00
Karrebæksminde
Maria Raahauge Herborg Bay
7. august 2022
11:00 - 14:00
Humlebæk
Søren Parrot
20. august 2022
10:30 - 13:30
Kirke Såby
Linda Bylov Nielsen
20. august 2022
11:00 - 14:00
Ringsted
Anita Hass
20. august 2022
13:00 - 16:00
Højslev
Aage Øster
11. september 2022
10:00 - 12:00
Skærbæk
Mette Greve-Schmidt
18. september 2022
10:00 - 13:00
Allerød
Susanne Junge

Afholdte løb

23. april 2022
13:00 - 16:00
Hirtshals
Pernille Furrebæk
30. april 2022
10:00 - 13:00
Helsinge
Trine Ravnborg
30. april 2022
11:00 - 14:00
Ulstrup
Line Leth Lundbak
30. april 2022
11:00 - 14:00
Esbjerg
Jane Mayes Harkes
7. maj 2022
13:00 - 16:00
Nibe
Birgit Andersen
8. maj 2022
11:00 - 14:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge-Nielsen
8. maj 2022
11:00 - 14:00
Rindby Fanø
Karina Haldan
8. maj 2022
11:00 - 14:00
Langeskov
Jeanette Lindevang
13. maj 2022
10:00 - 13:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
21. maj 2022
10:00 - 13:00
Holte
Thomas Minyi
21. maj 2022
11:00 - 14:00
Gilleleje - AFLYST
Michal Simonsen
21. maj 2022
11:00 - 14:00
Aabybro - AFLYST
Louise Nielsen
21. maj 2022
12:00 - 16:00
Brande
Nanna Christoffersen
22. maj 2022
10:00 - 13:00
Haslev
Karina Madsen
22. maj 2022
10:00 - 12:00
Liseleje
Dennis Perschke
22. maj 2022
11:00 - 13:00
Skanderborg
Helle Lindahl Kruse
22. maj 2022
11:00 - 14:00
Hørning
Bo Svennesen