Klovneløb 2019 slog alle rekorder, Klovneløb 2020 blev ramt af corona, men nu gør vi det igen - endda for 10. gang. og vi vil rigtig gerne ha' dig med!

I år bliver nogle af Klovneløbene afviklet på normal vis, mens man andre steder kommer til at 'løbe sammen hver for sig'. Når du tilmelder dig, kan du samtidig læse, præcis hvordan løbet afvikles i din by. 

Find dit favoritløb på kortet eller listen herunder, og meld dig, familien, vennerne og kollegaerne til Danmarks hyggeligste familieløb...

Hør også "Næsen løber", den nye Klovneløbssang skrevet af hospitalsklovnen Zippo, her: https://youtu.be/L993crlN4Lw

Kommende løb: Der er allerede 4531 tilmeldte!
25. september 2021
10:30 - 12:00
Skærbæk
Mette Greve
17. oktober 2021
10:00 - 12:00
Fredericia
Kim Stewen

Afholdte løb

25. april 2021
10:00 - 18:00
Varde/Esbjerg
Carina Scheffler
2. maj 2021
10:00 - 12:00
Silkeborg
Anita Bæk Højgaard
7. maj 2021 - 9. maj 2021
15:00 - 23:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge-Nielsen
7. maj 2021
17:00 - 19:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
8. maj 2021
00:15 - 23:45
Nordborg
Marlene Olsen
8. maj 2021
10:00 - 12:00
Hovslund, Rødekro
Michael Dyhrberg Lau
16. maj 2021
06:00 - 23:00
Helsingør
Malene Mosevang
24. maj 2021
12:00 - 15:00
Brande
Nanna Christoffersen
27. maj 2021
17:00 - 19:00
Brønderslev
Lars Bisgaard Andreasen
29. maj 2021
06:00 - 23:00
Hillerød
Vibeke Laursen
29. maj 2021
12:00 - 14:00
Aabybro
Louise Nielsen
30. maj 2021
10:00 - 12:00
Aalborg
Gitte Melph
4. juni 2021
17:00 - 19:00
Hjørring
Karina Mundberg
5. juni 2021
09:00 - 12:00
Tilsted
Ulla Husted
5. juni 2021
10:30 - 12:30
Kirke Såby
Linda Bylov Nielsen
6. juni 2021
00:15 - 23:45
København
Karsten Bjerring
6. juni 2021
10:00 - 13:00
Give
Susanne Lykke Søgaard Nielsen
6. juni 2021
10:30 - 12:30
Errindlev
Sanne Spandel
6. juni 2021
12:00 - 14:00
Humlebæk
Søren Parrot
10. juni 2021
18:30 - 20:30
Holstebro
Jette Gregersen
11. juni 2021 - 13. juni 2021
16:00 - 23:00
Lindved, Vejle
Karina Ilsøe
12. juni 2021
06:00 - 23:00
Hornbæk
Lirum Larum Leg
12. juni 2021
10:00 - 12:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen
12. juni 2021
10:00 - 14:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
12. juni 2021
11:00 - 13:00
Kolind
Kate Frederiksen
12. juni 2021
11:00 - 13:00
Frederikssund
Jesper Ljungberg
12. juni 2021
12:00 - 14:00
Gilleleje
Michal Simonsen
19. juni 2021
11:00 - 13:00
Sæby
Joan Farum Kjærgaard
20. juni 2021
10:30 - 12:30
Skive
Jytte Riis
20. juni 2021
11:00 - 13:00
Lemvig
Tinna i Dali
26. juni 2021
11:00 - 13:00
Ølsted
Mads Vergo
27. juni 2021
10:30 - 12:30
Nykøbing Falster
Michala Lundemand
27. juni 2021
14:00 - 16:00
Hasle
Joan Bærtelsen Pedersen
21. august 2021
11:00 - 15:00
Ringsted
Anita Hass
22. august 2021
11:00 - 13:00
Kalundborg - AFLYST
Mette Gildberg Nielsen
28. august 2021
10:30 - 13:30
Hjortshøj
Jan Tosti
28. august 2021
14:00 - 16:00
Viborg
Tommy Haun
4. september 2021
11:00 - 13:00
Næstved
Niels B. Jørgensen
4. september 2021
13:00 - 15:00
Hirtshals
Pernille Furrebæk
5. september 2021
10:00 - 12:00
Kolding - AFLYST
Geert Madsen
5. september 2021
11:00 - 13:00
Uldum - AFLYST
Karina Ilsøe
19. september 2021
10:00 - 12:00
Allerød
Susanne Junge