KÆRE KLOVNELØBERE,

PÅ GRUND AF COVID-19 SITUATIONEN ER ALLE KLOVNELØB INDTIL 15. MAJ FORELØBIG UDSKUDT ELLER AFLYST. VI HÅBER AT KUNNE PÅBEGYNDE AFVIKLINGEN AF KLOVNELØB DEREFTER, MEN BRINGER EN NY STATUS HER PÅ SIDEN EFTER PÅSKE - TIRSDAG DEN 14. APRIL.

BEDSTE HILSENER - DANSKE HOSPITALSKLOVNE

Klovneløb 2019 slog alle rekorder, og nu gør vi det igen...

Find dit favoritløb på kortet eller listevisningen herunder og meld dig, familien, vennerne og kollegaerne til Danmarks hyggeligste familieløb!

Kommende løb: Der er allerede 1334 tilmeldte!
16. maj 2020
11:00 - 14:00
Hillerød
Vibeke Selch Laursen
6. juni 2020
10:00 - 13:00
Thisted
Ulla Husted
2. maj 2020
15:00 - 16:00
Viborg - UDSKYDES
Tommy Haun
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen
27. juni 2020
10:30 - 13:30
Bolderslev
Tina Hahn
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
7. juni 2020
11:00 - 13:00
Humlebæk
Søren Parrot
14. juni 2020
10:00 - 13:00
Allerød
Susanne Junge
7. juni 2020
10:30 - 13:30
Lille Skensved
Sille Haahr-Aasmul
17. maj 2020
13:00 - 16:00
Mjels
Preben Nissen Hansen
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Roskilde
Pil Grandjean
16. maj 2020
10:00 - 13:00
Randers SØ
Nina Øster Ildvad
7. juni 2020
13:00 - 16:00
Ølstykke
Nikolaj Kannik
24. maj 2020
10:00 - 13:00
Brande
Nanna Christoffersen
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Assens
Morten B. M. Jacobsen
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Vinderup - AFLYST
Mille Jeppesen
6. juni 2020
10:00 - 13:00
Nykøbing Falster
Michala Lundemand
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Gilleleje
Michal Ingo Simonsen
13. juni 2020
10:00 - 13:00
Grenaa
Mette Thuesen Pedersen
8. august 2020
10:00 - 12:00
Agerskov
Mette Greve
13. juni 2020
11:00 - 14:00
Kalundborg
Mette Gildberg Nielsen
14. juni 2020
11:00 - 14:00
Valby
Maria Deis
7. juni 2020
11:00 - 14:00
Helsingør
Malene Mosevang
27. juni 2020
11:00 - 14:00
Ølsted
Mads Vergo
30. maj 2020
10:30 - 13:30
Odense NV
Louise B. Holsøe
6. juni 2020
11:00 - 14:00
Hornbæk
Lirum Larum Leg
10. maj 2020
10:00 - 12:00
Esbjerg - AFLYST
Linette Stig Mackenhauer
5. juni 2020
10:30 - 13:30
Kirke Såby
Linda Bylov Petersen
28. maj 2020
16:30 - 20:30
Brønderslev
Lars Bisgaard Andreasen
11. juni 2020
18:00 - 19:30
Nykøbing Mors
Kirsten Boller Pedersen
17. maj 2020
10:30 - 13:30
Fredericia
Kim Ekstrøm
20. juni 2020
10:00 - 13:00
Værløse
Kim Andersen
6. juni 2020
11:00 - 14:00
Kolind
Kate Frederiksen
4. juni 2020
17:00 - 20:00
Hjørring
Karina Mundberg
14. juni 2020
12:00 - 15:00
Vejle
Karina Ilsøe
21. maj 2020
10:30 - 13:30
Hobro - UDSKYDES
Karin Nielsen
2. maj 2020
10:00 - 13:00
Maribo - UDSKYDES
Karen Møller Thomsen
21. juni 2020
10:30 - 12:30
Skive
Jytte Riis
20. juni 2020
11:00 - 14:00
Sæby
Joan Farum Kjærgaard
6. juni 2020
14:00 - 17:00
Hasle
Joan bærtelsen Pedersen
18. juni 2020
18:30 - 20:30
Holstebro
Jette Gregersen
13. juni 2020
10:30 - 13:30
Mejlby - Klovne Cykelløb
Jan Tosti
23. maj 2020
12:30 - 15:30
Kølby - AFLYST
Inge Harbo Johansen
3. maj 2020
10:00 - 13:00
Aalborg - UDSKYDES
Gitte Melph
7. juni 2020
10:00 - 13:00
Kolding
Geert Madsen
24. maj 2020
11:00 - 14:00
Næstved
Fit4livetbootcamp
17. maj 2020
10:30 - 13:30
Errindlev
Errindlev Gymnastik- og Idrætsforening
20. juni 2020
10:00 - 12:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
5. juni 2020
10:00 - 12:00
Hobro
Dorte Fogh Pedersen
9. maj 2020
10:00 - 13:00
Videbæk - AFLYST
Ditte Rohde
3. maj 2020
10:30 - 13:30
Jyderup - AFLYST
Dan L. Hauge-Nielsen
7. juni 2020
10:30 - 13:30
Hammel
Cæcilie Nielsen
17. maj 2020
11:00 - 14:00
Tårs
Christina Hjorth
21. juni 2020
11:00 - 14:00
Hjallerup
Carsten Nielsen
17. maj 2020
10:00 - 13:00
Hørning
Bo K. Svennesen
12. juni 2020
16:30 - 19:00
Lejre
Betina Kølln
19. juni 2020
16:30 - 19:30
Sabro
Betina Bonde
24. maj 2020
12:00 - 13:00
Højslev
Bente Lykke Eriksen
7. juni 2020
11:00 - 14:00
Vanløse
Anne Sofie Jeremiassen
21. juni 2020
11:00 - 15:00
Ringsted
Anita Hass